سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

آمارهای گلستان در حوزه خیرین 2 برابر شود / عقب ماندگی طولانی مدارس استان برطرف شود

استاندار گلستان گفت: آمارهای گلستان در حوزه افتتاح پروژه های آموزشی دو برابر شود رشد ۱۰ درصدی شایسته استان نیست ، عقبماندگی های شرق استان را نمی شود با بودجه دولتی برطرف کرد .

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاس بیست؛ "سید مناف هاشمی" امروز در سی و چهارمین یادواره گرامیداشت مقام معلم که در کانون طه گرگان برگزارشد، اظهار کرد: همه ما شاگردان معلمان هستیم و به جایگاه بزرگانی که مقام انبیا به آنها داده می شود ارج می نهیم.

وی با اشاره به نقش آفرینی معلمین در آینده کشور، افزود: توسعه کشور مرهون توسعه آموزش و پرورش آن است.

استاندار گلستان تصریح کرد: امروز می بینیم فردی از محروم ترین نقطه استان رشد می کند و به بالاترین مقام تعلیم و تربیت استان می رسد که نشاندهنده جایگاه آموزش و پرورش در رشد و بالندگی است .

وی بیان کرد: بزرگترین معلم جامعه ما امام راحل بودند و امروز مقام معظم رهبری هستند که رهنمودهایشان راهنمای ماست .

هاشمی آموزش و پرورش را یکی از سخت ترین وزارتخانه از حیث فعالیت بیان کرد و یادآورشد: در این سالها که در تحریم هستیم به بهترین نحو این وزارتخانه توسط وزرا مدیریت شد، هر چند نارسایی ها و کمبودهایی مشاهده می شود.

بی مهری هایی فراوان در گذشته به استان گلستان شده

وی تغییر مدیریتی را همراه با انتظارات دانست و بیان کرد: مدیرکل جدید آموزش و پرورش باید برای نیازهایی که در بخش تعاونی فرهنگیان، حقوق و مزایای و استخدام و احکام رفاهیات مد نظر است با انرژی جدید راهکارهایی داشته باشند تا رضایت مندی و انگیزه برای فرهنگیان ایجاد کند و استانداری هم به آنان کمک خواهد کرد.

استاندارگلستان با بیان اینکه بی مهری هایی فراوان در گذشته به استان گلستان شده است، افزود: عقب ماندگی های طولانی در حوزه کلاس درس و امکانات دیده شد، انتظار داریم که مناطق محروم را هم مانند مرکز استان دیده شود هرچند مرکز استان هم شرایط ایده عالی ندارد.

وی بیان کرد : منابع فروانی به جز دولت در سطح کشور از مجموعه برکت ، بنیاد مستضعفان خیرین داخلی و خارجی و صنعت گران و تجار وجود دارد که می تواند امکانات زیادی را به آموزش و پرورش استان گسیل کند و راه حل استفاده از آن برعهده مسئولان آموزش و پرورش استان است .

آموزش و پرورش گلستان شرایط حضور خیرین بزرگ کشوری در استان فراهم کند

رئیس شورای آموزش و پرورش استان اذعان کرد: ما نباید مدارسی در دورترین نقطه استان داشته باشیم که نتوانیم آن را تجهیز و امکانات آموزشی را فراهم کنیم . عدالت آموزشی را در مناطق محروم دنبال کنیم این علاوه بر استفاده حداکثری از امکانات دولت خواهد بود .

وی با اشاره به رتبه خوب گلستان در نوسازی مدارس بیان کرد: نمره عالی نیست چون همه شرایط در حوزه آموزشی و تجهیزاتی و معلمی فراهم نیست اما باید این شرایط برای رتبه نخست در همه شاخص ها فراهم کنند.

هاشمی حضور مجمع خیرین مدرسه ساز را فرصت مناسبی برای استان دانست وابراز کرد: ۱۴ ستاد شهرستانی باید فعال شود در این راه فرمانداران و شهرداران همکاری های لازم را با آنان خواهند داشت .

تغییر کاربری برخی مدارس فضای آموزشی بیشتری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد

وی ادامه داد: برخی از مدارس ما در نقاط خوب شهر موقعیت اقتصادی و تجاری خوبی پیدا کردند ومی‌توان با هزینه تجاری کردن آن چند مدرسه دیگر ساخت؛ بنده هم به عنوان رئیس کمیسیون ماده ۵ در زمینه تغییر کاربری و تراکم به شما کمک خواهم کرد.

این مقام مسئول همچنین یادآورشد: آموزش و پرورش باید شرایط حضور خیرین بزرگ کشوری را در استان گلستان فراهم کند .

استاندار گلستان در خاتمه بزرگترین آسیب در کشوررا حوزه اجتماعی بیان کرد و گفت: مواد مخدر، طلاق و شرارت ها از جمله این آسیب هاست اما درمان آن مباحث سلامتی آموزشی و ورزشی است که مردم ما نیزسابقه خوبی کمک به این حوزه ها دارند، بنا برای باید برنامه های آن در حوزه های تخصصی تبیین شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.