سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

آژانس‌داران به فعالیت تاکسی اینترنتی در گرگان اعتراض کردند

نمایندگان آژانس‌های شهر گرگان با حضور در صحن شورای شهر نسبت به فعالیت بدون مجوز تاکسی های اینترنتی و به خطر افتادن شغلشان اعتراض کردند.

به گزارش گلستان ما به نقل از مهر، شصت و یکمین جلسه شورای شهر گرگان شاهد حضور نمایندگان آژانس ها بود که نسبت به فعالیت سامانه هوشمند حمل و نقل در گرگان اعتراض داشتند.

آن ها قیمت پایین تاکسی های اینترنتی و ناشناخته بودن رانندگان را از دلایل این اعتراض برشمردند و گفتند با این کار موقعیت شغلی آن ها به خطر می افتد.

ابتدا، نماینده آژانس داران در صحن شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: نامه ای به شورای شهر نوشتم اما گویا کسی آن را نخوانده است.

داعی آذر افزود: بخشنامه وزارت کشور است که اگر کسی بخواهد مجوز تاکسی اینترنتی بگیرد باید شهرداری با آن موافقت کند.

وی خاطرنشان کرد: من بازنشسته هستم و حقوق ماهانه می‎گیرم اما با فعالیت این تاکسی ها وضعیت اشتغال رانندگان آژانس‎ها در گرگان بدتر از قبل می شود.

به خطر افتادن کار ۱۴۰ آژانس

دیگر نماینده آژانس‎ها گفت: با این تاکسی ها ۱۴۰ آژانس و سه هزار شغلی که به وجود آمده از بین می رود.

وی با بیان این که هویت برخی از رانندگان مشخص نیست، اظهار کرد: تاکسی اینترنتی کرایه چهار هزار تومانی را دو هزار تومان می‎گیرد چرا با آن برخورد نمی شود.

نماینده آژانس‎ها تصریح کرد: من ۲۰ سال خاک این کار را خوردم و بابت جابجایی هایی که شهرداری مرا موظف کرده بود هفت میلیون تومان ضرر کردم حال نباید به راحتی کاری کنید که شغل ما در معرض خطر قرار گیرد.

وی تأکید کرد: ما اجازه نمی‎دهیم رانندگان آژانس‎ها مانند دیگر شهرها اعتراض کنند و می خواهیم کار دوستانه حل شود.

نماینده آژانس‎ها گفت: اگر تابلو آژانس بر سر خودرویی نباشد اماکن و پلیس ما را مورد مواخذه قرار می‎دهد اما چرا در مورد این شرکت ها این‌گونه نیست.

تشکیل جلسه

در ادامه فائزه عبدالهی، رئیس شورای اسلامی شهرگرگان توضیح داد: نامه شما به کمیسیون مربوطه، کمیسیون عمران شورا ارجاع داده شده است.

وی گفت: این موضوع در دستور جلسه قرار خواهد گرفت و بررسی خواهد شد.

حسین ربیعی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه گفت: ما نمی‎توانیم جلوی تکنولوژی را بگیریم اما اگر قرار است کاری انجام دهیم باید آن را همکاران ما در تاکسی رانی انجام دهند.

انتهاي پيام/

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.