سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

ابهت و هژمون آمریکا از بین رفته است

ابهت و هژمون آمریکا از بین رفته است

دسته بندی : الحمات تاریخ : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

شبستر خبر – shabestarnews.ir

به گزارش شبسترنیوز،سرهنگ پاسدار محمدرضایی فرمانده سپاه ناحیه شبستر و دانشجوی سال آخر دکترای علوم سیاسی در واکنش به حمله اخیر به سوریه طی یادداشتی نوشت:

آمریکا در سوریه متوقف شده است

جبهه غرب به رهبری آمریکا،قدرت تحمل جنگ فرسایشی را ندارد ،آمریکا امروز فقط به دنبال صدور بلوف های سیاسی است ،برخورد هوایی آمریکا نیز مخدوش شده و زمان بزن در رو به اتمام رسیده است.

نه آمریکا ،آمریکای دیروز است و نه قدرت های نوظهور منطقه ای؛آمریکایی ها در کنار متحدان اروپایی ، آسیایی و مرتجعین عربی خود، می دانند که کوچکترین اشتباه،قدرت هژمونیک آمریکا را در بین افکار عمومی تضعیف خواهد نمود.

هر چند ابهت و هژمون آمریکا در منظر کارشناسان سیاسی از بین رفته است،آمریکایی ها بهتر می دانند که دیگر دفاع محور مقاومت،محدود به دفاع در خاک خود نخواهد بود.

اگر اتفاقی و یا اشتباهی بزرگ توسط سیستم غربی به رهبری آمریکا صورت پذیرد ،دفاع محور مقاومت در داخل خاک خود آمریکا و متحدان غربی و منطقه ای او اتفاق خواهد افتاد و این یعنی شکست صد در صدی هژمون آمریکا.

به نظر می رسد جنگی بلندمدت در بحث سوریه اتفاق نخواهد افتاد چون تداوم جنگ بلند مدت همه جانبه توسط آمریکا،یعنی زنگ خطر برای ایجاد یک جنگ حداقل منطقه ای که قدرت تبدیل شدن آن به جنگ همه جانبه جهانی را فراهم خواهد کرد.

تحرکات فعلی و مقطعی و موشکی آمریکا،فرانسه و انگلیس در سوریه بخصوص بعد از پیروزی اخیر محور مقاومت،در قالب سیگنال های صدور قدرت و تحکیم هژمونیک قابل بحث است و لا غیر.

خبر ابهت و هژمون آمریکا از بین رفته است در پایگاه اطلاع‌رسانی شبستر خبر پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.