سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

ارجاع شرایط بد اقتصادی دولت فعلی به دولت قبل توهین به شعور مخاطب است / دولت توان مديريت صحيح اقتصاد كشور را ندارد

یک فعال سیاسی اجتماعی شهر گرگان نوشت :ارجاع دليل شرايط بسيار نامطلوب اقتصادي فعلي توسط دولت حاضر به عملكرد آن دولت نيز پس از قريب ٥ سال سكانداري دولت تدبير و اميد توهين به شعور مخاطب تلقي ميگردد.

به گزارش گلستان ما ؛ نعيم نعمائى از فعالان سیاسی اجتماعی شهر گرگان و دكتراي مديريت استراتژيك طی مطلبی نوشت :

طبعا هر كانديدايي كه پا به عرصه انتخابات ميگذارد به همراه تيمي از كارشناساني كه به تخصص آنها اعتقاد دارد با بررسي وضعيت موجود كشور نقطه مطلوب را مشخص و برنامه رسيدن از وضع موجود به وضع مطلوب را تدوين و بوسيله يك جمله چشم انداز به جامعه عرضه ميكند.

"هم چرخ سانتريفيوژ ميچرخد هم چرخ اقتصاد! "

اين جمله اي بود كه تصوير كلي دولت تدبير و اميد را در انتخابات سال ٩٢ براي جامعه ترسيم ميكرد.

دولت تدبير و اميد نيز علي القاعده با همين رويكرد پا به عرصه گذاشت و توانست از پس آن سالهاي سخت مورد اعتماد اكثريت جامعه قرار بگيرد.

رويكرد دولت تدبير و اميد در ٤ ساله نخست تشريح عملكرد نامطلوب ٨ ساله پيشين و به موازات آن تزريق اميد به جامعه بود . در همين راستا اين دولت توانست ضمن مذاكراتي فشرده به توافقي بين المللي موسوم به برجام دست يافته و مقادير زيادي از سرمايه هاي بلوكه شده را به داخل كشور انتقال داده و بستر قانوني را براي سرمايه گذاري هاي بين المللي تسهيل نمايد.

اما اين يك روي سكه بود زيرا كه علي رغم اين گشايشها و ورود سرمايه هاي بلوكه شده ايران ، عموم جامعه تغييراتي ملموس را در وضعيت اقتصادي مشاهده نمينمودند . در ادامه اما هر آنگاه كه پرسشي در اين زمينه مطرح ميگرديد تيم دولت بازهم پاسخ را به عملكرد دولت پيشين ارجاع داده و از صدمات آن دولت بر پيكره اقتصاد ايران سخن به ميان آورده و دليل عدم موفقيت ملموس را بازسازي آن لطمات معرفي مينمودند.

اما دولت دوم تدبير و اميد در شرايطي پا به عرصه گذاشت كه ٤ سال از استقرار تيم دولت بر مديريت كلان كشور سپري شده و دو سال نيز از توافقي كه بعنوان شاه كليد بهبود شرايط اقتصادي ايران ناميده ميشد گذشته بود و طبيعتا تسلط تيم برنامه ريزي به نقاط قوت و ضعف اقتصاد بيش از پيش بود .

در اين شرايط كه با حمايت گسترده مردم از دولت بر حسب وعده انتخاباتي انتظار رونق اقتصادي ميرفت تنها در كمتر از ٨ ماه از عمر دولت وضعيت اقتصادي به شكل بيسابقه اي در تاريخ ايران آشفته گرديده به نحوي كه ميرود به بحران هاي جبران ناپذيري تبديل گردد.

آشفتگي اقتصادي حادث از دو حالت خارج نيست؛ يا دولت در هنگام انتخاب مجدد برآورد صحيحي از شرايط نداشته و يا توان مديريت صحيح اقتصاد كشور را ندارد . اين نوشتار بي آنكه بخواهد از عملكرد اقتصادي دولت مهرورز دفاعي داشته باشد متذكر ميشود كه ارجاع دليل شرايط بسيار نامطلوب اقتصادي فعلي توسط دولت حاضر به عملكرد آن دولت نيز پس از قريب ٥ سال سكانداري دولت تدبير و اميد توهين به شعور مخاطب تلقي ميگردد.

به هر روي چه ضعف از تيم برنامه ريزي انتخاباتي بوده باشد و چه از تيم مديريت اقتصادي پيشنهاد ميگردد يا سريعا نسبت به تغيير افراد ناتوان كه مسبب اين وضعيت اسف بار اقتصادي براي جامعه هستند اقدامي صورت پذيرفته و يا در صورت عدم توان مديريت ، ضمن پوزش از ملت بابت اعتمادشان استعفا داده و صحنه مديريت كلان كشور به افراد توانمند تر واگذار گردد.

انتهای پیام /

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.