سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

جهاد مدرسه‎سازی در کشور شکل بگیرد/ حواشی حذف آزمون تیزهوشان و نمونه‎دولتی به دست سودجویان دامن زده شد

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: امید داریم جهاد مدرسه سازی نیز مانند حرکت های جهادی هشت سال دفاع مقدس که شاهکاری در دفاع خلق شد شکل بگیرد .

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاس بیست؛ "محمدرضا رزاقی" امروز در سی و چهارمین یادواره گرامیداشت مقام معلم که در کانون طه گرگان برگزارشد، اظهار کرد:معلمان عالمانی هستند که تلاش می کنند بعنوان یک مربی دانش آموزان را تربیت کنند.

وی افزود: معلمان دارای سه کارکرد "انتقال دهنده شیوه اندیشیدن" انتقال دهنده موضعات به فراخور مخاطب" و"یاد دادن نوع زیستن" که اصلی ترین آن است و با تعمال با دانش آموزان اتفاق می افتد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امروز آموزش و پرورش در نقطه حساسی قرار دارد واز تگناهای مالی و تبعیض در رنج است،متاسفانه دولت ها هم در برطرف کردن آن موفق نبودند، اما این راهی است که خود معلمان آن را انتخاب کردند .

کاستن از حواشی مسیر رسیدن به هدف در آموزش و پرورش را هموار می کند

رزاقی بیان کرد: نقطه امید برای معلمان این است که چه مقدار می توانیم در تربیت یک انسان موثر باشیم، کاستن از حواشی مسیر رسیدن به آن را میسر می سازد .

وی ادامه داد: امروز حذف مدارس نمونه و تیزهوشان انجام شد اما متاسفانه جریانی که باید آن را مدیریت کند به دست افراد سودجو و مدیران موسساتی افتاد که از این آزمون ها نفع مالی میبردند در حالی که باید مباحث پیرامون فرهنگیان متخصص و مطالبه گر صورت می گرفت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید دانش آموزان را بذری بدانیم که دارای قابلیت و استعداد هایی هستند که در نهاد آنها قرار داده شده نه خمیری که بتوان به آن هر طور شکل داد لذا در بحث حذف آزمون باید از این منظر نگریست .

رزاقی یادآورشد: امید داریم جهاد مدرسه سازی نیز مانند حرکت های جهادی هشت سال دفاع مقدس که شاهکاری در دفاع خلق شد شکل بگیرد .

تکریم معلم نه به لفظ بلکه باید به عمل انجام شود

وی اذعان کرد: تکریم معلم نه به لفظ بلکه باید به عمل انجام شود و تاسی دانش آموزان از معلمان درساختن زندگی اخلاقی یکی از بهترین آن است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خاتمه گفت: ۱۴۴ هزار ۳۵۰ ایثار گر،۲۷ هزار و ۸۷ جانباز شاغل در آموزش و پرورش خدمت می کنند .

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.