سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

دشمن به دنبال تهی کردن جامعه از هویت دینی است / اعتکاف یک اعجاز تربیتی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اعتکاف یک اعجاز تربیتی است که هدف آن انقطاع موقت و ارتباط با مخلوق است.

به گزارش گلستان ما ؛ حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد اظهار داشت: اعتکاف فراهم کننده بستر مناسب برای ایجاد ارتباط معنوی با خداست و کسی که با فلسفه اعتکاف آشنا شود رغبت بیشتری برای معتکف شدن خواهد داشت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه با اشاره به برنامه های فرهنگی و تبلیغی در مراسم معنوی اعتکاف گفت:باید اعتکاف منجر به خودسازی شود و ضروری است تا از سوی دست اندرکاران اعتکاف تلاش مضاعفی در ارایه برنامه های فرهنگی صورت گیرد.

وی بیان کرد:اعتکاف پرورش جسم و جان و انسان آمیزه ای از این دو و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود است و بایستی برای رسیدن به این نیاز به نیایش بپردازد و اعتکاف بهترین فرصت برای کسانی است که به دنبال این نیاز درونی هستند.

ولی نژاد تصریح کرد:دشمن با تلاش های زیادی به دنبال تهی کردن جامعه از هویت دینی به خصوص نقش مادران در خانواده است و اعتکاف می تواند تاثیر زیادی در تقویت دینی افراد و خانواده داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان همچنین به تأثیرات بسیار ارزشمند اعتکاف در زندگی مردم به‌ ویژه جوانان اشاره کرد و افزود: مراسم اعتکاف باید به سمت و سویی پیش رود که در زندگی افراد به‌ویژه جوانان ما که در حوزه فرهنگ بیشتر مورد تهاجم دشمنان قرار دارند، تاثیر گذار باشد.

ولی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه در اسلام در عبادت تنوع های زیادی وجود دارد اظهار داشت: تنوع عبادتها در اسلام دقیقاً به دلیل نیازهای گوناگون انسان است که هر عبادتی بخشی از نیازهای روح انسان را برآورده می‌کند.

وی اظهار داشت:انسان در گریز از تعلقات مادی و دلبستگی دنیوی گاهی ناگریز از پناه بردن به گوشه خلوت است تا به دور از هیاهوی مادیات و دنیا با خدای خود نجوا کند و اعتکاف چنین فرصتی را به انسان می دهد.

ولی نژاد اظهار کرد:اعتکاف فصلی برای بارش باران رحمت الهی و شستشوی آلودگی های گناه و تطهیر صحیفه ایمان و نورانی ساختن دل و صفا بخشیدن به روح و مجالی برای بار یافتن به بارگاه جلال ربانی است.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.