سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

رشد 213 درصدی اقامت مسافران و گردشگران در استان گلستان

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از رشد ۲۱۳ درصدی اقامت مسافران و گردشگران در استان خبر داد.

به گزارش گلستان ما ؛ ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: میزان اقامت مسافران و گردشگران در استان گلستان نسبت به سال گذشته در روز نخست بهار ۲۱۳ درصد افزایش داشته است که نشان میدهد افزایش میزان اقامت در استان بازتاب اتفاقاتی است که در سال گذشته انجام شد.

وی افزود: روز نخست فروردین ۱۳۹۶ تعداد اقامت کنندگان در استان ۹۰۹۱ نفر بوده است که امسال در همین روز ۲۸ هزار و ۴۳۸ مسافر و گردشگر در این استان اقامت کرده اند.

ابراهیم کریمی در ادامه خاطرنشان کرد: در شهرستان های آزادشهر ۸۷۰ مورد،آق قلا ۳۶۲ مورد،بندرگز ۵۲۵ مورد، بندرترکمن ۲۷۳۵ مورد، رامیان ۱۴۲۰ مورد، علی آباد ۱۳۴۷ مورد، گرگان ۵۴۵۷ و گنبدکاووس ۵۴۱ اقامت داشته است.

کریمی تصریح کرد: همچنین در شهرستان های کردکوی ۳۲۱۹ مورد، کلاله ۱۷۸۹ مورد، گالیکش ۴۴۴۰ مورد، گمیشان ۵۱۰ مورد، مراوه تپه ۲۱۰ مورد و مینودشت ۵۰۱۳ مورد اقامت را ثبت کرده اند.

به گفته او، در شهرستان آزادشهر ۱۵۰ نفر در هتل ها، ۲۳۰ نفر خانه مسافر، ۱۹۰ نفر در آموزش و پرورش و۲۰۰نفردر چادر مکسافرتی، ۱۰۰ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان ادامه داد: در شهرستان آق قلا ۳۰ نفر در آموزش و پرورش ، ۳۰۰ نفر در چادر مسافرتی و ۳۲ نفر در سایر مراکز اقامت کردند، در بندرگز نیز ۱۸۵ نفر در خانه مسافر، ۱۵۰ کمپ مسافرتی، ۶۰ در آموزش و پرورش، ۱۰ نفر در چادر مسافرتی و ۱۲۰ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

او اضافه کرد:همچنین در شهرستان بندر ترکمن ۴۴۰ نفر در خانه مسافر، ۹۷۴ نفر در آموزش و پرورش، ۱۲۱ نفر در چادر مسافرتی و ۱۲۰۰ نفر در سایر مراکز اقامت کرده اند.

ابراهیم کریمی بیان داشت: در شهرستان رامیان ۲۸ نفر را در مهمانپذیر، ۵۸۶ نفر را در خانه مسافر، ۱۴۶ نفر در آموزش و پرورش،۱۰۵ نفر در چادر مسافرتی و ۵۵۵ نفر را سایر مراکز اقامتی جای داد.

او خاطر نشان کرد: علی آباد کتول ۱۱۱ نفر را در هتل، ۱۱۵ نفر کمپ موقت، ۳۲۱ نفر در آموزش و پرورش، ۵۴۰ نفر در چادر مسافرتی و ۲۶۰ نفر در سایر مراکز اقامت داده شدند.

کریمی گفت: در شهرستان کردکوی نیز ۸۶ نفر در هتل، ۳۶ نفر در هتل آپارتمان، ۷۶ نفر در خانه مسافر، ۱۵۰۰ نفر در کمپ موقت، ۳۲۱ نفر در آموزش و پرورش، ۵۴۰ نفر در چادر مسافرتی و ۲۶۰ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

او اظهار کرد: در کلاله نیز ۴ در خانه مسافر، ۴۹۰ نفر در کمپ موقت ،۱۵ نفر در آموزش و پرورش، ۷۱۴ نفر در چادر مسافرتی و ۵۶۶ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: شهرستان گالیکش هم ۱۷ نفر در مهمانپذیر، ۱۸۰ نفر در خانه مسافر، ۷۶۵ نفر درخانه مسافر، ۲۵ نفر در کمپ موقت ، ۵۵۰ نفر در آموزش و پرورش، ۱۰۳ نفر در چادر مسافرتی و ۲۸۰۰ نفر را در سایر مراکز اقامت داد.

کریمی با اشاره به اقامت در شهرستان گرگان گفت: در گرگان ۶۵۷ نفر در هتل، ۱۷ نفر در مهمانپذیر، ۱۲۹ نفر در هتل آپارتمان، ۲۳۸ نفر در خانه مسافر، ۳۰۰ نفر در کمپ موقت، ۱۶۶۶ نفر در آموزش و پرورش، ۸۵۰ نفر در چادر مسافرتی و ۱۶۰۰ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

او تصریح کرد: در شهرستان گمیشان ۶۰ نفر در خانه مسافر ،۵۰ نفر در کمپ موقت، ۱۲۰ نفر در آموزش و پرورش، ۲۵۰ نفر در چادر مسافرتی و ۳۰ نفر در سایر مراکز اقامت کردند، در گنبدکاووس ۷۸ نفر در هتل، ۱۰ نفر در مهمانپذیر، ۱۲۰ نفر در کمپ موقت، ۲۸۴ نفر در آموزش و پرورش ، و ۴۹ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان گفت: همچنین در شهرستان مراوه تپه ۶۰ نفر را در آموزش و پرورش،۷ نفر در چادر مسافرتی و ۱۴۳ نفر در سایر مراکز اقامت کردند و مینودشت ۷۱ نفر در هتل، ۲۳ نفر در مهمانپذیر، ۷۶ نفر در خانه مسافر، ۵۴ نفر در آموزش و پرورش، ۲۹ نفر در چادر مسافرتی، ۴۷۶۰ نفر در سایر مراکز اقامت کردند.

انتهای پیام /

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.