سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

سهم خواهی تشکل های صنفی و سیاسی فرهنگیان بالا گرفت/ فعلا مشاور و مسئول دفتر

سهم خواهی تشکل های صنفی و سیاسی فرهنگیان گلستان با معرفی رئیس آموزش و پرورش کلاله ومسئول دفتر مدیرکل آموزش و پرورش بالا گرفت.

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاس بیست؛ با معرفی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ۷ فروردین ماه زمزمه جایجایی ها در این اداره عریض و طویل شنیده شد .

اما با یک فرق با مدیرکل سابق چرا که "وطنی" در همان ساعات اولیه حتی مسئول دفترش را نیز تغییرداد اما "گوهری راد" که به اخلاق مداری و تعامل در آموزش و پرورش استان شهره بود چنین کاری انجام نداد و تا به امروز به همکاران سابق مجال خدمت در این اداره را داد .

"احسان گوهری راد " نیز درروز معارفه خود گفته بود؛ در برنامه کاری خود مسائل سیاسی را از کار اجرایی خود جدا دانسته و تمرکز مطلق بر انجام صرف به وظیفه کاری با تعاملات افکاری و مشورت خواهم داشت .

وی بیان کرد؛ معتقد به تغییرات اصولی با حفظ کرامت انسان ها، مخالف حذف و نادیده گرفتن تصمیمات و سیاست ها ی دوستان و بزرگان در گذشته بوده و به دغدغه های قانونی و دلسوزانه مسئولان ارشد استانی توجه وافر خواهم داشت.

هرچند به نظر می رسد؛ سیاسی کاری در آموزش و پرورش استان کمرنگ تر شود اما فعالیت های تشکل های صنفی فرهنگیان هر روز گوهری راد را با یک چالش مواجه می کند .

در روزهای نخست انتصاب گوهری راد، یک مشاور او را همراهی می کرد، " عباس علی اکبری"رئیس سابق آموزش و پرورش ناحیه دو گرگان وئیس کمیته آموزش و پرورش ستاد روحانی در استان که از سهم خواهی انجمن اسلامی معلمان اتحادیه بود .

در تلاش تشکل های همسو با دولت در استان اما مجمع فرهنگیان ایرانی اسلامی با سابقه کمتر اما با طمع بیشتر "حسین طاهری راد" را که در آبان ۹۵ با فشار به ریاست آموزش و پرورش کلاله رسانده بود بعد از یک سال و ۵ ماه مدیریت پرحاشیه برای مسئول دفتری مدیرکل پیشنهاد داد.

این یک نمونه از جدل های انجمن اسلامی پرقدمت و مجمع فرهنگیان نوپا برای نقش آفرینی در بالاترین سطح آموزش و پرورش در روزهای نخست انتصاب مدیرکل جدید است که همراه با فشار نمایندگان مجلس ادامه دار خواهد بود .

از سوی دیگر؛ "رضا رنگریز" گزینه نماینده شرق استان ("شهرام غراوی" در انتصاب گوهری راد نقش موثری را ایفا کرد) و رابطه بسیار خوب با گروه اقبال بعنوان رئیس آموزش و پرورش کلاله معرفی خواهد شد .

به گزارش کلاس بیست؛ فارغ از شایستگی حضور افراد در تصاحب کرسی ها؛ باید متذکرشد، زمانی که فضای مقدس آموزش و پرورش با مقاصد سیاسی پرشود و منفعت گرایی سیاسی جای شایسته سالاری را بگیردمطمئنا ضربه زیادی به دانش آموزان و معلمین استان وآینده آنان خواهد خورد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.