سایت فرهنگی دینی خبری و دانلود،دانلود آهنگ،مسایل دینی،مسایل شرعی،اسلام،اخبار فرهنگی،اخبار هنری،اخبار سیاسی،سایت الحمات

کمبود65 درصدی مربی سلامت در گلستان/ تاکید برنهضت داوطلبی درحوزه سلامت مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گلستان گفت: ۱۵۲ مراقب سلامت در مدارس گلستان فعالیت می کنند که با توجه به استاندارد ها ۶۵ درصد با کمبود مواجه هستیم.

به گزارش گلستان ما، رضا طبرسا امروز در گفتگو با خبرنگار کلاس بیست، اظهار کرد:راهبردهای معاونت سلامت و تندرستی آموزش و پرورش ، " تهذیب، تحصیل ورزش " است وبدنبال تربیت نسلی شاداب، سالم ومتعادل هستیم.

وی افزود: رویکرد بخش سلامت و تندرسی آموزش و پرورش گلستان رساندن پیام سلامتی با محوریت مدرسه محوری و تلاش برای آموزش های مستمر و ارتقای توانمندی و تغییر نگرش دانش آموزان است.

معاون سلامت و تندرستی آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: کیفیت محور نمودن برنامه ها، اخلاق مداری و مشارکت پذیری و انعقاد تفاهم نامه با نهادیی همچون بهزیستی جهت غربال گری و سلامت دانش آموزان، هلال احمر با پوشش طرح دادرس، برنامه های مکمل ازدیگر فعالیت های حوزه سلامت آموزش و پرورش استان است.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی در جامعه و نقش محوری آموزش و پرورش در کاهش آن ، بیان کرد: فرهنگ سازی و ایجاد بسترمناسب فرهنگی با برگزاری آموزش های مناسب در دوره های مختلف برای خانواده و دانش آموزان گام برداشتیم.

نیازمند بانک اطلاعاتی سلامت برای کلیه دانش آموزان هستیم

طبرسا یادآورشد: کمیته تغذیه و بهداشت با همکاری مرکز بهداشت استان شکل گرفت، توزیع یک هزار فلش کارت سفیران سلامت با محتوای آموزشی، برگزاری کارگاه های مختلف ماحصل این همکاری بوده است .

وی دانش آموزان پایه چهارم، هفتم و دهم را دارای کارنامه سلامت بیان کرد و افزود: نیازمند بانک اطلاعاتی سلامت برای کلیه دانش آموزان هستیم.

وی ادامه داد: استان گلستان در سال تحصیلی جدید دارای ۵۰۰ مدرسه مروج سلامت خواهد بود در حالی که سال گذشته ۱۰۰ مدرسه را تحت پوشش این طرح داشتیم که با ۸ شاخص، آموزش سلامت، تغذیه، تحرک فیزیکی، خدمات سلامت و روان و مشارکت والدین مورد ارزیابی قرار می گیرند.

این مقام مسئول "سپرده سبز" را از دیگر طرح های این حوزه برای نهادینه کردن حفظ منابع طبیعی نام برد وتصریح کرد: ۵ هزار نهال درمدارس کاشته شد. دانش آموزان از نهال های خود نگه داری می کنند.

نیازمند مشارکت والدین متخصص هستیم

وی افزود: ۱۵۲ مراقب سلامت در مدارس گلستان فعالیت می کنند که با توجه به استاندارد ها ۶۵ درصد با کمبود مواجه هستیم.

طبرسا با بیان اینکه امروز معیار توسعه یافتگی هر کشور آموزش و سلامت آن است، تاکید کرد: نهضت داوطلبی را در اینحوزه راه اندازی کردیم وازخانواده های علاقه مند و توانمند دعوت به همکاری کردیم.

وی بیان کرد: در حوزه دانش آموزان نیز ۲ هزار نفر در قالب سفیران سلامت آموزش دیده و در قالب فعالیت های ترویجی در خانه و محله و مدارس فعالیت می کنند .

مهمترین معضل در حوزه سلامت کمبود نیروی انسانی متخصص است

معاون سلامت و تندرستی آموزش و پرورش گلستان در خاتمه گفت: مهمترین معضل در حوزه سلامت کمبود نیروی انسانی متخصص است، لذا خواهشمندیم در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به این بخش شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.